Smartfon Motorola Moto G53 4/­128GB 6,5" za 499 zł - Sprawdź >>>

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Komputery Podzespoły komputerowe Płyty główne
Aktywne filtry
Układ płyty głównej: AMD B550

Płyty główne AMD B550

(23)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

AMD Corsair Gigabyte Intel Lenovo MSI

Płyty główne AMD B550

Płyty główne AMD B550 to jedna z najnowszych serii płyt głównych dla procesorów AMD Ryzen trzeciej generacji oraz Ryzen z serii 5000. Podzespoły te są wyposażone w socket AM4, co oznacza, że są kompatybilne z wieloma rodzajami procesorów AMD, w tym z Ryzen 3, Ryzen 5, Ryzen 7, Ryzen 9 i APU Ryzen. Mają również wsparcie dla modeli z serii Athlon.

Płyty główne AMD B550 są doskonałym wyborem dla osób, które szukają funkcjonalnego, wydajnego i przyszłościowego podzespołu dla swojego komputera opartego na procesorach AMD. Znajdują one zastosowanie w urządzeniach prywatnych, a niekiedy także firmowych. Zapewniają wysoką wydajność pracy i pozwalają na podłączenie wielu dodatkowych akcesoriów, rozszerzając możliwości komputera. W naszym asortymencie znajdziesz wiele modeli płyt głównych AMD B556 od znanych marek. Oferujemy przede wszystkim produkty takich firm, jak Gigabyte, Asus, MSI czy Asrock.

Dla kogo płyty główne AMD B550?

Płyta główna AMD B550 to doskonały wybór dla osób, które potrzebują najnowszych technologii poprawiających wydajność i użyteczność komputera. Jej wsparcie dla interfejsu PCIe 4.0, pełna kompatybilność z procesorami AMD Ryzen trzeciej generacji oraz Ryzen z serii 5000 oraz wiele innych funkcji czynią ją jednym z najlepszych wyborów dla graczy. Płyta główna B550 sprawdzi się też w przypadku pracowników, którzy potrzebują wydajnego komputera do obróbki grafiki czy obsługi dużych plików.

Wybierając odpowiedni model płyty głównej AMD, warto skupić się na parametrach technicznych pozostałych podzespołów wchodzących w skład urządzenia. Wszystkie elementy muszą być bowiem ze sobą kompatybilne, by zapewnić sprawne działanie komputera. Oferujemy płyty różnych marek, odbiegające od siebie liczbą portów, zastosowanymi technologiami, a często także wymiarami. Z tego powodu przed zakupem warto zapoznać się z ich parametrami technicznymi. W razie wątpliwości służymy pomocą.

Zaawansowane funkcje w płytach głównych AMD B550

Płyty główne AMD B550 są wyposażone w wiele zaawansowanych funkcji. Wśród nich warto wyróżnić obsługę pamięci RAM DDR4, a także wyjścia audio, USB, HDMI oraz złącza sieciowe. Podzespoły tego typu są też zwykle wyposażone w sloty PCI Express, co umożliwia podłączenie kart graficznych oraz innych urządzeń rozszerzających możliwości komputera.

Płyty główne AMD B550 zapewniają też wiele ciekawych funkcji dla osób, które wykorzystują komputery w celach rozrywkowych. To np. tryb automatycznego podkręcania, kontrola wentylatorów, wsparcie dla technologii AMD StoreMI, która pozwala na łączenie dysków SSD i HDD w jedno urządzenie, a także wiele innych.

Najważniejszą cechą płyt głównych AMD B550 jest ich pełne wsparcie dla interfejsu PCIe 4.0, co oznacza, że oferują one nieporównywalnie wyższe transfery danych i szybszą pracę urządzeń peryferyjnych. Wśród dodatkowego sprzętu, który można podłączyć do komputera ze wspomnianą płytą główną, warto wyróżnić takie elementy, jak dyski NVMe, karty graficzne czy karty sieciowe.

Płyty główne AMD B550 wyposażone w liczne porty

Dodatkowo, płyty główne AMD B550 są często wyposażone w wiele technologii umożliwiających automatyczne podkręcanie procesorów i kontrolowanie temperatury, co pozwala na zwiększenie wydajności i stabilności systemu. Mają też liczne złącza SATA, USB i HDMI. Dzięki temu do komputera można podłączyć wiele urządzeń do przechowywania danych, a także dodatkowe akcesoria, jak słuchawki, klawiatury czy myszy. Liczba i typ portów zastosowanych w konstrukcji płyty głównej różni się w zależności od wybranego modelu.

Sortuj