Nie Przegap Naszych Topowych Produktów - Twoje Must-Have na Ten Sezon! Sprawdź >>>

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Komputery Podzespoły komputerowe Płyty główne
Aktywne filtry
Układ płyty głównej: Intel Z790

Płyty główne Intel z790

(22)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

AMD Corsair Gigabyte Intel Lenovo MSI

Płyty główne Intel z790

Płyty główne z serii Z790 to jedne z najnowszych modeli podzespołów dla procesorów Intel. Z790 to chipset, który zapewnia wiele zaawansowanych funkcji i możliwości. To dobra wiadomość dla graczy oraz profesjonalistów, którzy potrzebują wydajnego sprzętu do pracy.

Szeroki wybór płyt głównych z790

Każda płyta główna z790 różni się od pozostałych. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na obsługiwaną pamięć, liczbę i rodzaj portów, zastosowane technologie oraz kompatybilność z poszczególnymi procesorami. Płyta musi bowiem pasować do pozostałych podzespołów urządzenia – w innym przypadku nie jest możliwe wydobycie jej potencjału, a często nawet całkowite działanie. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wydajne płyty główne znanych producentów, jak np. Asus czy Gigabyte. W razie problemów z doborem odpowiednio produktu do własnych potrzeb i pozostałych podzespołów zapraszamy do kontaktu.

Wydajne i funkcjonalne płyty główne z790

Płyty główne z790 zapewniają obsługę najnowszych procesorów Intel, w tym modeli Intel Core i9, i7, i5 i i3 ósmej i dziewiątej generacji. Mają również złącza PCI-E 3.0 i 4.0, obsługujące karty graficzne, dyski SSD i wiele innych urządzeń peryferyjnych. Zastosowane rozwiązania technologiczne różnią się w zależności od wybranego wariantu płyty głównej z naszej oferty.

Płyty główne Intel z790 są wyposażone w wiele funkcji, które ułatwiają użytkowanie i rozbudowę systemu. Należą do nich m.in. technologie RAID, obsługa wielu dysków twardych, złącza M.2 NVMe do szybkich dysków SSD, zintegrowane kontrolery sieciowe, pamięć DDR4 z wysokimi taktowaniami, a także wbudowane zabezpieczenia przed przepięciami i uszkodzeniami sprzętu.

Dodatkowo, płyty główne z790 są wyposażone w wiele funkcji usprawniających pracę całego urządzenia. To np. oprogramowanie do monitorowania działania systemu, zarządzania wentylatorami i podkręcania procesora. Dostępne są również aplikacje do zdalnego sterowania komputerem z poziomu smartfona lub tabletu.

Płyty główne z790 wyposaża się również w szereg funkcji związanych z audio. W zależności od modelu mogą mieć wbudowane karty dźwiękowe lub złącza, które zapewniają doskonałą jakość dźwięku.

Płyta główna z790 to nie tylko funkcjonalność

Płyta główna Intel z790 jest przede wszystkim wydajna, ale nie tylko. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na jego wygląd. Producenci coraz częściej dbają o estetykę swoich produktów. Wiele wariantów płyt głównych z790 ma m.in. podświetlenie LED, które dodaje urządzeniu atrakcyjności. Warto jednak pamiętać, że wybrany podzespół musi pasować do posiadanej obudowy. W innym przypadku płyta może nie zmieścić się w jej wnętrzu, a użytkownik nie będzie miał dostępu do poszczególnych portów.

Gdzie sprawdzą się płyty główne z790?

Płyty główne z790 są przeznaczone dla użytkowników, którzy chcą podkręcić swój procesor. Podzespoły te zapewniają wiele opcji ustawień BIOS-u, w tym te dotyczące napięcia, taktowania procesora, pamięci RAM, a także obsługi chłodzenia cieczą. Płyty te mogą być intensywnie eksploatowane każdego dnia, zapewniając komfort pracy i bezpieczeństwo urządzenia.

Płyty główne z790 są często wybierane przez graczy i profesjonalistów, w tym grafików i osoby zajmujące się obróbką wideo. Tacy użytkownicy potrzebują wydajnego i stabilnego systemu, który pozwoli na intensywną eksploatację przez długie godziny, przesyłając i obsługując duże pliki. Płyty tego typu są również często wykorzystywane w budowie komputerów do zastosowań specjalistycznych, takich jak przetwarzanie danych czy projektowanie grafiki 3D. To podzespoły niezwykle wydajne.

Sortuj