Darmowa dostawa Paczkomatem od 599 zł lub Orlen Paczka za 9,90 zł przy zamówieniach do 599 zł! Sprawdź szczegóły >>>

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Komputery Podzespoły komputerowe Płyty główne
Aktywne filtry
Format płyty głównej: Micro ATX

Płyty główne micro ATX

(104)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

AMD Corsair Gigabyte Intel Lenovo MSI

Płyty główne micro ATX

Płyty główne micro ATX są popularnym wyborem wśród osób budujących komputery o mniejszej skali, takich jak systemy HTPC lub urządzenia biurowe. Micro ATX (skrót od Micro Advanced Technology Extended) to standard płyty głównej, który ma mniejsze wymiary niż standardowy model ATX, co czyni ją bardziej kompaktową i łatwiejszą do zamontowania w mniejszych obudowach.

Płyty główne micro ATX są zwykle wyposażone w mniejszą liczbę gniazd rozszerzeń niż standardowe modele ATX, ale nadal zapewniają wystarczająco dużo portów i złącz. Zwykle mają 2 do 4 gniazd pamięci RAM, 1 do 2 gniazd PCI-Express, 4 do 6 portów SATA, zintegrowaną kartę dźwiękową i sieciową oraz kilka wejść USB. Ich dokładna liczba i typ różnią się w zależności od wybranego modelu. W naszym sklepie znajdziesz zarówno bardzo proste płyty główne w wersji micro, jak i te skomplikowane, z dużą liczbą portów.

Szeroki wybór płyt micro ATX

W naszym sklepie znajdziesz różne modele płyt głównych micro ATX. To produkty różniące się pod względem ilości pamięci, a także kompatybilności z konkretnymi systemami operacyjnymi i innymi podzespołami wchodzącymi w skład danego urządzenia. W wielu z nich zastosowano innowacyjne technologie, które pozwalają zachować wysoką wydajność pracy, a jednocześnie zużycie energii. Oferujemy płyty będące w stanie optymalizować działanie wentylatorów nawet przy bardzo dużych obciążeniach.

Nasza oferta obejmuje płyty micro ATX wielu znanych marek. Wśród nich można wyróżnić takie firmy, jak:

  • AsRock,
  • Gigabyte,
  • MSI,
  • Asus.

Warto również zwrócić uwagę na to, że niektóre obudowy komputerowe mogą nie być kompatybilne z płytami głównymi micro ATX, dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić specyfikacje obu urządzeń.

Oferujemy płyty micro ATX z różnych półek cenowych. W naszym asortymencie znajdziesz modele podstawowe oraz zaawansowane, sprawdzające się podczas bardziej wymagającej rozrywki czy nawet pracy. Wiele z nich to produkty idealne dla osób samodzielnie konstruujących własne komputery. Wybierając odpowiedni model, warto jednak pamiętać o tym, że musi być on w pełni kompatybilny z wszystkimi innymi podzespołami.

Nowoczesne technologie stosowane w płytach głównych micro ATX

Płyty główne micro ATX wyposażone są w różne technologie zarządzania zasilaniem, takie jak ACPI, które pozwalają na kontrolę zużycia energii i oszczędzanie baterii. W wielu z nich stosuje się też współczesne technologie sieciowe, pozwalające na swobodne i szybkie łączenie komputera z Internetem. W płytach micro ATX stosuje się również rozwiązania odpowiedzialne za odtwarzanie dźwięku o odpowiednio wysokiej jakości. Niektóre modele z naszej oferty powstają z myślą o miłośnikach gier i najnowszych produkcji filmowych, co wymaga zastosowania odpowiednio wydajnej płyty głównej z możliwością podłączenia dodatkowego sprzętu audio.

W niektórych modelach z naszej oferty wykorzystano porty USB 3.2 Gen 2x2. To nowoczesny standard, który oferuje bardzo wysokie prędkości przesyłania danych, nawet do 20 Gb/s. Płyty główne micro ATX coraz częściej wykorzystują to rozwiązanie, co pozwala na szybsze i wygodniejsze dostarczanie dużych plików. Do innych nowoczesnych technologii można zaliczyć także Wi-Fi 6E. To nowoczesny standard Wi-Fi, który oferuje bardzo wysoką prędkość transmisji danych i niskie opóźnienia.

Płyty główne micro ATX wykorzystują wiele nowoczesnych rozwiązań, które wpływają na ich wydajność, funkcjonalność i wygodę użytkowania. USB 3.2 Gen 2x2, Wi-Fi 6E, PCIe 4.0, M.2 NVMe, RGB Lighting i AI Overclocking to tylko niektóre z nich.

Sortuj